Dlouhodobost jako cíl !

Publikováno:

Dlouhodobost jako cíl !

Úvodem našeho lednového příspěvku bych Vás všechny rád přivítal v roce 2017! Mnoho z nás si do nového roku přeje spousty věcí a myšlenek pro realizaci. Jak přátelům, okolí, tak i splnit sami sobě. Přání, cíle, předsevzetí či dokonce motivační sázky.

Na základě těchto každoročních lednových akcí přišla i myšlenka pro tyto řádky. Statisticky cca 75% všech Novoročních předsevzetí selže. Důvodem obecně bývá velmi ostrý a krátkozraký drive do čehokoliv na počátku, který po uplynutí určitého času zase z lidí odchází. Není vůle, není energie, odchází chuť a lidé propadají do stavu, kdy od vytyčených met upouští s tím, že „TO NEJDE“ z nějakého důvodu. Z mého pohledu je ve většině případů chyba už při počátečním nastavení hlavy pro ten či onen daný cíl. Pokud se rozhodneme něco změnit, ať už jde o kvalitu stravy, fyzickou zdatnost, estetickou stránku našeho těla, počátek nové aktivity atd.., mějme v hlavě prioritně důvody PROČ to chceme změnit. Zdravotní aspekty, estetické aspekty, psychické aspekty, duševní hygiena apod. Protože právě tyto důvody jsou tím nejdůležitějším, co bychom vždy měli nosit v hlavě a zopakovat si, když přijde stav krize. „Dělám to pro sebe, protože chci být dlouhodobě zdravý, silnější, lepší, cítit se dobře, vitálně, spokojeně…“ To je přesně to, co by každý měl mít podle mě na mysli při své cestě :

„Děláš to pro sebe, pro nikoho jiného, stojí to za to a zvyšuješ tím dlouhodobě kvalitu vlastního života! A nikdo jiný to za tebe neudělá když ne ty! Jedinou otázkou je, jak moc to ty sám chceš.. “

Vytyčené cíle pojte s dlouhodobostí. Chceme pro sebe podmínky zlepšovat na dlouhou dobu, nikoliv přece na den, týden, měsíc. Pro svoje cíle si v klidu sedněte a klidně i vypište pozitiva, které vám mají přinést a také na druhou stranu ta negativa, která se mohou objevit, pokud nepůjdete za svým a necháte věci jen tak plynout bezprizorně. Tyto informace fixujte v sobě a věřte, že každá jedna z nich vám pomůže dosáhnout svého. Pamatujte, že i maličký krok kupředu je progress. Myslete na to, že každý tento krok děláte pro sebe a pro Váš lepší zítřek.

Závěrem bych Vám všem rád popřál pevné zdraví a zodpovědnou péči o něj, protože bez zdraví se neobejde nikdo a bez zdraví jednoduše fungovat nelze. Dále bych rád přál odhodlání a chuť dělat to, co vás samotné naplňuje a baví. Všichni do jednoho máme pouze jeden život, tak jej pojďme stavět prioritně podle sebe a nikoliv podle tlaku okolí a společnosti. Buďte sví, udělejte maximum pro to, aby jste mohli dělat to, co vás naplňuje, zajímá a dělá šťastnými. Myšlenka mířit vpřed a dělat dny lepší, než byly ty předešlé, je podle mě skvělý záměr a životní cíl, který umí probudit v lidech štěstí a uspokojení!

Mgr. Michal Velkov (CrossFit Destiny Brno) CFL1 Coach, CrossFit Atlet, Nutriční Specialista