Kakaová hmota (100% čokoláda) - 250g

Kakaová hmota (100% čokoláda) - 250g

Hodnocení (2)
skladem
125 
+ -

Kakaová hmota ( 100% čokoláda – čokoládové pecky ) 

Extrémně silné a bohaté aroma bobů „Nacional“ - vysoký obsah kakaa a chuťová vyváženost – nesmí chybět v žádné kuchyni.

Kakaová hmota bývá označována jako tzv. „100% čokoláda“. Jedná se o čistou kakaovou hmotu, vyráběnou z celých kakaových bobů. Pro výrobu kvalitní čokolády je kakaová hmota základní surovinou. 100% syrová Kakaová hmota vzniká mletím a lisováním sušených kakaových bobů ve speciálních mlýnech a obsahuje 53% kakaového másla. Neobsahuje žádné další suroviny a dá se použít k přímé konzumaci. Kakaové boby jsou nabité antioxidanty, vitamíny, minerály, a látky sloužící jako neurotransmitery, které dodávají tělu energii, dobrou náladu a jasnou mysl.

Kakaová hmota by měla být vyrobena z nepražených kakaových bobů, ve kterých jsou zachovány všechny zdraví prospěšné látky. Kakao obsahuje látku theobromine, která tvoří mezi 1–2% kakaového bobu, má dilatační účinek na cévy a dokáže velice efektivně podporovat nervový systém. Theobromine má přitom jenom 1/4 stimulačního účinku jeho sesterské molekuly kofeinu. Theobromine má jemný diuretický účinek a je využívaný jako základní složka přírodních prostředků na snížování krevního tlaku a prevence infarktu.

Výhody použití

  • obsahuje 50–55% kakaového másla
  • typ kakaových bobů: Nacional
  • aroma: zemité, kakaové
  • temperování na nižší teplotu než standardní čokoláda
  • rychlejší krystalizace

SLOŽENÍ:

45 - 50 % kakao, 50 - 55 % kakaové máslo

NUTRIČNÍ HODNOTY NA 100 G:

Energie: 2664 kJ / 637 kcal
Bílkoviny: 15,6 g
Sacharidy / cukry: 16,8 g /1 g
Tuky / Nasycené: 58,8 g / 36 g
Vláknina: 7,2 g
Sůl: 0 g

5,0
Hodnocení (2)
  2x
  0x
  0x
  0x
  0x
Helena Novotná
14. 9. 2019

Moje nejoblíbenější čokoláda ve své nejzdravější podobě :-) Kdo má rád hořkou čokoládu, tuhle by měl určitě ochutnat.

Baru Havlová
4. 2. 2020

Miluju čokoládu, ale jenom tu opravdovou, skutečně hořkou, bez žádných aditiv nebo cukru, a proto mi tahle čoko hmota nikdy nesmí chybět doma, protože zbožňuju plnou chuť kakaa. Zkátka pravá čokoláda pro všechny, kteří mají rádi kvalitní potraviny. 😍 Čokoláda je superpotravina pro všechny aktivní lidi, jen musí být skutečně kvalitní a hlavně s co nejvyšším obsahem kakaa - to tento výrobek splňuje přesně na 100%. A pokud chcete shodit nějaké to kilčo, tuhle čokošku si klidně dopřát můžete. 🍫 

Pro přidání recenze se musíte přihlásit do svého účtu. Pokud účet nemáte, můžete se registrovat.