TROPICAL PEANUT SORBET

Publikováno:

✍ NA 700 ml SORBETU BUDEME POTŘEBOVAT

✍ NA DOZDOBENÍ BUDEME POTŘEBOVAT

✍ POMŮCKY

  • ✅ Smoothie maker
  • ✅ Mrazák
  • ✅ Nádoba na zmražení sorbetu

V jednoduchosti je krása a i dokonalá chuť. Připravme si velmi jednoduchý sorbet bez umělého cukru, slazený datlovým sirupem a kombinaci s neodolatelnou chuťi arašídového másla .

  1. Oloupeme si banány a přes noc je necháme v mrazáku zmrazit. Při tomto receptu můžeme využít hlavně ty přezrálé, které aspoň zvýrazní chuť sladkosti našeho sorbetu
  2. Po zmražení si do našeho smoothie makeru očistíme a nakrájíme jedno celé mango. Aby se nám mango pořádně rozmixovalo můžeme přidat ½ dl vody a nebo oříškového mléka.
  3. Po rozmixování do mangové směsi přidáme 4 zmražené banány a všechno dohladka rozmixujeme.
  4. Ve vedlejší misce si připravíme směs složenou z 3 pl arašídového másla, 2 pl datlového sirupu a špetkou soli, která zintenzivní chuť sladkosti naší směsi.
  5. Do předem připravené nádoby si vlejeme náš banánovo- mangový sorbet a malými lžičkami do něj vmícháme naší arašídovou směs.
  6. Necháme v mrazáku alespoň 3 hodiny a můžeme konzumovat. Pokud chceš připravit sorbet tak, aby šel konzumovat dříve použij místo vody – led a po půl hodině v mrazáku celý sorbet promíchej. Doporučujeme aspoň hodinu / hodinu a půl nechat

Sorbet můžeme dozdobit lístky čerstvé máty a nebo černým sezamem a samozřejmě polijeme arašídovým máslem .

Dobrou chuť!